19.4.2017

Správa datové schránky

Administrace vaší datové schránky

Převezmeme za Vás starosti s pravidelným přihlašováním do schránky a vyzvedáváním zpráv.
Zvolte si způsob, jak Vás budeme kontaktovat a jak zpracujeme Vaši zprávu z datové schránky.

NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU PRO NAŠE KLIENTY JEN ZA 299,– KČ MĚSÍČNĚ!

  • Datová schránka slouží pro komunikaci v oblasti veřejné správy. Jejím prostřednictvím lze činit podání kterémukoliv úřadu a úřady prostřednictvím datové schránky doručují své písemnosti příslušným adresátům (fyzickým nebo právnickým osobám).
  • Datová schránka NENÍ e-mailová schránka, nemůžete s její pomocí komunikovat přímo s jednotlivými úředníky, pouze s celým úřadem.
  • Datová zpráva – přijatý dokument od orgánů veřejné moci nebo vytvořený dokument, určený k elektronickému poslání do datové schránky orgánů veřejné moci.
  • Datová zpráva, která je dodána do datové schránky, je doručena okamžikem přihlášení do datové schránky oprávněnou osobou. Ale pozor! Nepřihlásíte-li se do datové schránky ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byl dokument dodán do datové schránky, považuje se tento dokument za doručený! V případě zájmu o tuto službu nás neváhejte kontaktovat

Věnujeme se také administraci, tedy správě vaší datové schránky. Pokud již ji máte, pak jistě víte, jak může být náročné mít přehled a neustále sledovat veškerou komunikaci. Nyní můžete komunikovat s úřady efektivně a bez zbytečných komplikací, pomůže vám v tom vlastní datová schránka. A co je součástí takové správy? Například kontrola všech dokumentů a komunikací s příslušnými úřady, jako jsou subjekty veřejné správy.

Pozor, datová schránka není totožná s klasickými emaily, s její pomocí není možné komunikovat přímo se zástupci daného úřadu, ale pouze s úřadem obecně. Do datové schránky vám budou chodit datové zprávy, tedy dokumenty různých institucí. Takové zprávy pak bude moci číst pouze oprávněná osoba. Dále platí, že pokud se nepřihlásíte do datové schránky deset dnů od obdržení dokumentu, je taková informace považována za doručenou a vyřízenou.