Sídlo firmy v Praze? Dejte si pozor, soud vám může zrušit společnost

Jedná se o hojně využívanou službu klienty, kteří již podnikají a potřebují sídlo změnit, nebo zakládají novou společnost či jsou rozhodnuti koupit si už hotovou ready made společnost ušitou přesně na míru.

Vlastnit sídlo firmy je už několik let nedílnou součástí každé obchodní společnosti, která má svou vlastní adresu. Je jedno, jestli se jedná o kancelář, dům nebo byt, tato podmínka musí být splněna vždy.

Tato služba sídla firmy je poslední dobou čím dál využívanější. Není se vůbec čemu divit, neboť díky tzv. euronovele občanského zákoníku je možné vlastnit virtuální sídlo či kancelář a to zcela legální cestou. Ničemu nevadí fakt, že se společnost na této adrese vůbec nevyskytuje.

Některé společnosti jsou známé tím, že poskytují sídlo firmy ve sklepě, kočárkárně ani v jiných podobných prostorách, které jsou naprosto nevhodné. Taková místa totiž přináší jistá rizika v podobě možného zrušení společnosti způsobeného obchodním soudem a s tímto faktem že soud nařídí likvidaci společnosti se bohužel setkáváme denně. Pokud potřebujete sídlo pro vaši firmu, neváhejte nás kontaktovat.

Ochrana majetku, fyzických a právnických osob
Chcete se stát plátci DPH? Nevyhnete se kontrolnímu hlášení
Uložit odkaz do záložek.