Ochrana majetku, fyzických a právnických osob

Klienti se k nám velice často obracejí s tím, že by chtěli zajistit anonymitu. Občas se setkáme hned s několika řekněme zajímavými situacemi, jako je závist okolního světa, někdy se na nás klienti obrací kvůli tomu, že se nemůžou stát společníkem hlavně s.r.o. ať už z důvodu insolvence, exekuce či konkursu FO. Jindy se zase jedná o skrytí majetku v podobě nemovitosti, auta a jiných věcí. Častým důvodem k anonymitě může být také zatajení svého majetku před osobou, s níž klient uzavře sňatek nebo se klient snaží vyřešit problém v podobě přemrštěného výživného na své děti.

Nyní už je vše tak vyspělé, že někdy Legislativa České a Slovenské republiky anonymitu umožní, ovšem pro klienty je to často velice nevýhodné, neboť cena za tyto služby bývá většinou tak vysoká, že klienty hned odradí, anebo na ní prostě nemají dostatek financí a tím pádem si jí nemůžou dovolit.

Existují ovšem taková řešení, která umožňují anonymitu podílu v České (případně Slovenské) republice řešit. Jak?

Jedním z možných řešení je akciová společnost. Samozřejmě některá řešení obnáší jistou nevýhodu. V tomto případě se jedná o vysokou pořizovací cenu právě té akciové společnosti a spolu s vysokou cenou se také do a.s. musí zapojit až moc osob a přiznejme si, že to není vždycky k prospěchu věci. S těmito dvěma nevýhodami samozřejmě souvisí také poměrně vysoké nároky v oblasti podávání daňových přiznání atd.

Druhé řešení můžete najít v tzv. přepsání svého podílu na své nejbližší rodinné osazenstvo (manželku, příbuzné či známé). Toto řešení si vybírá nejvíce klientů, ale i tady nalezneme slabinu. Tentokrát se jedná o lidský charakter. Představte si, že máte majetek, který přepíšete na svou manželku, která se tím pádem stane majitelem daného majetku. Najednou se začne chovat, jako by jí majetek patřil a pokud se třeba jedná o nemovitost a vy se rozvedete, dům připadne celý jí. Proto si na toto řešení dejte obzvlášť velký pozor!

Třetím řešením jsou struktury. Jedná se o opravdový speciál fungující na principu vytváření struktur různých firem, které jsou velice nepřehledné. Na tento způsob si připravte výborné právní zázemí, protože jej budete potřebovat. Když se vše vydaří, vznikne vám odborné řešení na vysoké úrovni plné složitých holdingových odborných struktur.

Pokud patříte mezi také ty „ustrašené“ klienty, pak tu pro vás máme jedno docela jednoduché a navíc i poměrně levné řešení, které je bezpečné

Jediné, co pro to musíte udělat je založit i společnost v jiné soudní pravomoci s akciemi buďto na doručitele nebo na jméno. Pokud se rozhodnete pro jméno, nemusíte se ani tak ničeho obávat, protože tento údaj se nezveřejňuje, tím pádem se k němu ani nemůže dostat finanční úřad, exekutor ani žádná jiná složka státní správy. Toto řešení je oblíbené hlavně v Evropě, a to jako mezi běžnými uživateli, tak i mezi podnikatele či velkými firmami.

Když se vám všechno vydaří, vznikne tak společnost, která se vzápětí stane vlastníkem firmy, která už existuje v České nebo Slovenské republice (s.r.o., v.o.s., k.s. a jiné). Případně dojde k založení nové společnosti a zakladatelem bude společnost v zahraničí.

Zde naleznete jednoduchý postup využívající novou strukturu:

Založíte si offshore (pro příklad si uvedeme Belizema) a potom už stačí jen založit s.r.o., která bude mít jediného vlastníka v podobě společnosti podle offshore.

Podtrženo sečteno, toto řešení vychází celkem na 24 000,- Kč, ke kterému si musíte ještě přičíst 12000,- Kč, což je cena za založení s.r.o. na klíč. Další možností je společnost si pouze pronajmout.

V NAŠÍ MOCI JE POSKYTNOUT KLINTŮM PLNÝ SERVIS, KTERÝ ZAHRNUJE JAK ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI V ZAHRANIČÍ, TAK I PRÁVNÍ SERVIS, KTERÝ POTŘEBUJETE PŘI ZALOŽENÍ NOVÝCH ČESKÝCH S.R.O. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat, i vám rádi najdeme vhodné řešení ochrany majetku před exekucí apod.

Dobrovolná registrace k DPH? „finančák si na vás posvítí“
Sídlo firmy v Praze? Dejte si pozor, soud vám může zrušit společnost
Uložit odkaz do záložek.