Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svou firmou utrácejí více, než je nutné. Podívejte se s námi, jak při svém podnikání můžete ušetřit.

Co s firmou, která má dluhy?

Dostat se při podnikání do dluhů není nic neobvyklého. Mnohdy to nemusí být ani vaše vina, ale vina těch, kteří vám neplatí. Co když svůj byznys nechcete položit, a chcete v něm pokračovat? Možné to je, ale pamatujte, na to, že dluhy a úroky z nich vás mohou táhnout ke dnu. V takovém případě je lepší využít odkup zadlužených společností, díky čemu se takové problémové firmy jednoduše a pochopitelně i legálně zbavíte. Potom můžete začít s čistým štítem, v podobě nové firmy. Ta bude bez dluhů a tak se nemusíte obávat vysokých měsíčních výdajů, právě ve formě zmíněných úrokových sazeb a splátek.

Nekupujte si předražené firmy

Podívejme se také na situaci, kdy s podnikáním začínáte od nuly a plánujete, že vše zrealizujete pod křídly společnosti s ručením omezením. Dnes je poměrně velkou módou si koupit ready made společnost. Určitě to není špatné, ale s ohledem na finanční náklady to může být poměrně drahá možnost. Jestliže nutně na start podnikání nespěcháte, využijte raději službu zakládání firem. Proč? Jelikož vás vše vyjde podstatně levněji. Díky profesionální pomoci se není třeba obávat ani zdlouhavého vyřizování, jelikož i v tomto směru budete příjemně překvapeni. A peníze, které vám zbudou, můžete použít už do samotného byznysu.

Založení zcela nové firmy má také výhodu v tom, že nemá žádnou minulost a tedy i jistotu, že nebude mít dluhy a závazky. Stejně tak máte jistotu, že si vše zvolíte dle svých potřeb, s ohledem na:

  • Název společnosti
  • Sídlo společnosti
  • Jednatele a společníky

Ne vždy musíte mít kancelář

Jedním z velkých výdajů mnohých firem jsou náklady spojené s provozem kanceláře. Přitom je jenom málo podnikatelů, co ji skutečně potřebují. Stačí splnit zákonné povinností tím, že budete využívat služeb virtuálních kanceláří. Jde o takzvané poskytnutí sídla – tedy adresy, kde bude vaše firma zapsána. Odkud budete podnikat reálně, to už je jenom na vás. Může to být třeba z domu. Zatímco za reálnou kancelář byste dali i desetitisíce měsíčně, virtuální sídlo může vyjít jenom na pár stovek. A to už je znatelná úspora. K tomu připomeňme, že může vaší firmě pomoci i k větší prestiži. Stačí, když si vyberete jednu z žádaných lokalit ve větších městech. Dokonalým příkladem jsou některé ulice v centru Prahy. Navíc sídlo ve velkém městě dokáže dobře oddálit pravidelnou kontrolu ze strany finančních úřadů, jelikož vzhledem k počtu firem zkrátka a jednoduše nestíhají.

 

Dobrovolná registrace k DPH? „finančák si na vás posvítí“
Uložit odkaz do záložek.