31.5.2017

Často kladené otázky

    Kolik stojí odkup mé společnosti?

  • Cena odkupu společnosti začíná na 70.000,- Kč, přičemž k ceně je zapotřebí přičíst náklady za notářský zápis a nebo kolky na zápis do obchodního rejstříku. ( v případě že má společnost i nějaká aktiva, tak odkup společnosti může být cenově výhodnější )

  Jakým způsobem ručí jednatel za závazky společnosti?

Jednatel za závazky společnosti s ručením omezeným neručí během likvidace firmy. Pouze ve speciálních případech by muselo být prokázáno, že jednatel svým jednáním způsobil společnosti v likvidaci značnou a úmyslnou škodu.

    Je odkup firmy legální?

Ano, pokud je převod obchodního podílu učiněn podle Zákona o obchodních korporacích (č. 90/2012 Sb.) a zároveň v souladu se stanovami společnosti.

Je nutné u zadlužené firmy měnit sídlo?

Ne, je to naprosto zbytečné a stojí to zákazníka peníze. Změnu sídla doporučujeme pouze v případě, že sídlo firmy máte umístěno například v domě kde bydlíte.

    Na obchodní podíl je uvalena exekuce?

V tomto případě je potřeba požádat příslušný exekutorský úřad, aby předmětný podíl vyjmul z exekučního řízení (pro nedostatek majetku nebo pro zaplacení). Bohužel většina klientů nás oslovuje až s “křížkem po funuse”, kdy již mají obstavené podíly a nemohou s nimi jakkoli nakládat…

  Je potřeba notářský zápis?

Pokud se mění název společnosti je potřeba notářský zápis vždy. Pokud dochází pouze ke změně vlastníka a odvolání jednatele, pak lze převod uskutečnit i bez notářského zápisu.

(Služba RESTARTFIRMY.EU není určena pro konání a krytí nelegální a trestné činnosti).